ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

” Jest takie miejsce na mapie świata-Polska”
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce”
Dnia 10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola odświętnie ubrani zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Przypomniały sobie symbole narodowe. Wszyscy razem odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Dzieci wykonały przepiękne kotyliony w barwach biało-czerwonych. Upiekły również patriotyczne babeczki, które staranie udekorowały. Pamiętając o starszych kolegach i koleżankach ze szkoły wraz z panią Dyrektor odwiedziły klasy I Sp Siedlisko i poczęstowały dzieci przepysznymi babeczkami. Nie zapomniały
również o nauczycielach.
Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Dodaj komentarz

Skip to content