SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Dnia 3 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami, z Komisariatu Policji w Trzciance. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjant przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Usłyszały również jak zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Pan policjant zaprezentował wyposażenie policyjne niezbędne podczas wykonywanej pracy. Dzieci miały okazję wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Siedlisku obejrzeć pokaz umiejętności policyjnego psa Portosa.
Serdecznie dziękujemy Pani sierż. szt. Agacie Derezińskiej oraz Panu mł. asp. Michałowi Woźnickiemu za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. Dziękujemy również za prezenty w postaci odblasków.

Spotkanie z policjantamiSpotkanie z policjantamiSpotkanie z policjantamiSpotkanie z policjantamiSpotkanie z policjantami

Dodaj komentarz

Skip to content